Контроль бізнес-процесів на прикладі елеватора

Кожне підприємство має свої ключові бізнес-процеси, які важливо відстежувати. На прикладі елеватора ми показали, як можна автоматизувати, контролювати і прискорити процес приймання зернових.

Все починається з заїзду транспорту на територію. Важливо знати коли, в який час, яка машина, і з якою метою заїжджала, виїжджала або пересувалася по елеватору. Для цього необхідна система розпізнавання автомобільних номерів. Розпізнаються номерні знаки машин, які проходять через контрольні точки. Зазвичай на елеваторі зі стандартними бізнес-процесами є до 4-х контрольних точок. Перша точка це в’їзд на територію елеватора, який може бути поєднаний із лабораторією. Друга — це вагова, на якій відбувається брутування, тобто отримання ваги зерна разом із вагою транспорту. Потім, відбувається розвантаження, а після нього тарування, тобто отримання ваги транспорту. На всіх цих точках відбувається розпізнавання номерів. В результаті, по номеру автомобіля, ми можемо отримати вагу сировини, що ним була завезена.

Так само проводиться розпізнавання номерів залізничних вагонів, які в більшості випадків служать для вивезення сільськогосподарської продукції. Оскільки система розпізнає номери вагонів при в’їзді, а також, на всіх контрольних точках (погрузка, виїзд і т.д.) ми можемо сигналізувати про те, що вагон перебуває на території довше заданого часу. Адже простій транспорту дуже дорого обходиться підприємству. Відповідно сама система розпізнавання номерів вагонів прив’язується до процесів завантаження / розвантаження, вихідного контролю та аналізу. За цими параметрами можемо чітко судити, як швидко обробляються ці вагони.

Всі отримані дані стікаються в єдину систему із зручним і зрозумілим DashBoard.

Якщо є бізнес-процес, його можна контролювати.